top of page
  • Writer's pictureLu Fi

Letná novinka speváckeho dua Ukitas vás roztancuje: Ukulele, pop & latino!

Na oficiálne prvý letný deň naplánovali Ukitas premiéru svojej autorskej pop&latino skladby „Bailar y cantar“, ktorá sa nesie v duchu hesla: tancovať a spievať si (španielsky preklad).Sexi speváčky Nikola Benedikovičová a Terézia Gregušová tvoriace nevšedné hudobné duo, prinášajú touto anglicko-španielskou skladbou na Slovensko pravú dovolenkovú atmosféru a pozitívne summer vibes. Skladbu hudobne produkoval v štúdiu RITA už tradične etablovaný producent Domi Stoff z kapely KING SHAOLIN.


Ukitas zároveň s hudbou predstavujú aj energiou nabitý videoklip. O latino choreografie sa v ňom postarali praví kubánci, obklopení mladou partiou ľudí, ktorú spája tanec v štýle latino a dobrá nálada, z byRamos Studio pod vedením Eliéra Ramentola Ramosa.

„Chceli sme zachytiť nespútanú zábavu ľudí, ktorí sa prišli odreagovať a zabaviť sa. Žiadnych profesionálov, ktorí prídu odtancovať naučené kroky, ale uvoľnenú, spontánnu partiu, ktorá zdieľa spoločnú energiu a zapálenie pre latino. Naši noví priatelia z byRamos štúdia takí presne sú. S vášňou pre hudbu a tanec, a s dobrou energiou, ktorá sa prenesie aj na obraz,“ hovoria Ukitasky Terézia a Nikola. Talentované speváčky sa v minulosti dostali a koncertovali až za mlákami Slovenska, keď mali možnosť reprezentovať našu krajinu v Egypte či na Srí Lanke. U nás na Slovensku sme ich mali možnosť vnímať aj zo spoluprác s Adamom Ďuricom, Bystríkom, či skupinou Hex. Prvý vlastný singel, The reason I love Christmas time, Ukitas priniesli v zime a aktuálne predstavujú svoj druhý autorský song s názvom Bailar y cantar.„Na natáčanie sme si vybrali lokalitu YACHTER club Modrá Čajka. Keď sme ich prišli osloviť, prekvapila nás charizma manažéra Milana, ktorý bol otvorený každej kreatíve a s úsmevom nám povedal: „Keby ste náhodou potrebovali do klipu aj pekného námorníka, tak...som tu!,“ smejú sa hudobníčky. „Na tvorbu videa na tomto krásnom mieste nezabudneme ani my, ani náš kameraman Lufi. Vo vode skončil jeho nový dron, zlomkom sekundy, keď sa pri lete dotkol časti plachetnice, ktorá bola na zle viditeľnom mieste v diaľke. Klobúk dole za profesionalitu nášho dvorného kameramana, ktorý situáciu s utopeným dronom riešil s chladnou hlavou a pokračoval vo svojej práci profesionálne bez toho, aby nejakým spôsobom nabúral perfektnú náladu, ktorá v kolektíve panovala,“ hovorí staršia z formácie, Nikola.


Zdroj: Nový čas

https://www.cas.sk/clanok/2544075/letna-novinka-spevackeho-dua-ukitas-vas-roztancuje-ukulele-pop-latino/


https://www.instagram.com/ukitas.live/?hl=sk27 views0 comments
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page